Wystawa IRWIN „Planting Seeds” w CSW ŁAŹNIA 1

W CSW Łaźnia odbędzie się kolejny etap międzynarodowego projektu poświęconego słoweńskiej grupie IRWIN i jej strategiom kolaboracyjnym. Poprzednie wystawy w ramach cyklu odbyły się w Galleria Civica di Modena we Włoszech wiosną 2014 roku oraz w Kunsthalle Osnabruck w Niemczech jesienią 2015 roku. Gdańską wystawę będzie można obejrzeć od 13 maja do 17 lipca 2016 roku. Kuratorkami projektu są Julia Draganović i Claudia Löffelholz z LaRete Art Projects.

Na wystawie zobaczymy najważniejsze prace słoweńskiego kolektywu stanowiące analizę projektów artystycznych grupy w przestrzeni publicznej. Zawłaszczenie reklamy i filmu, jak też atrybutów narodowych, które IRWIN nieustannie dekonstruuje, to niektóre ze strategii artystycznych grupy przedstawionych na wystawie. Znajdziemy na niej również zdjęcia, instalacje i prace wideo, będące wynikiem ponad 30 lat współpracy IRWIN zarówno z najbardziej wpływowymi artystami i myślicielami naszych czasów, jak również ze zwykłymi obywatelami. W ramach wystawy zostanie otwarte Biuro Paszportowe Państwa NSK State in Time, w którym można będzie złożyć wniosek o paszport utopijnego kraju, który powstał w 1992 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przeszłości – m.in. w Moskwie w 1992 roku i w Nowym Jorku w 2012 roku – również w gdańskiej Łaźni osoby utożsamiające się z konstytucyjnymi zasadami NSK State in Time takimi jak równe szanse bez względu na pochodzenie etniczne czy narodowe, orientację seksualną czy zapatrywania religijne będą mogły stać się jego obywatelami. W Łaźni zobaczymy ponadto dokumentację najważniejszych prac IRWIN, takich jak cykl „Transcentrala, Nowy Jork, Moskwa, Lublana”.

www4

Znajdziemy na niej również zdjęcia, instalacje i prace wideo, będące wynikiem ponad 30 lat współpracy IRWIN zarówno z najbardziej wpływowymi artystami i myślicielami naszych czasów, jak również ze zwykłymi obywatelami. W ramach wystawy zostanie otwarte Biuro Paszportowe Państwa NSK State in Time, w którym można będzie złożyć wniosek o paszport utopijnego kraju, który powstał w 1992 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przeszłości – m.in. w Moskwie w 1992 roku i w Nowym Jorku w 2012 roku – również w gdańskiej Łaźni osoby utożsamiające się z konstytucyjnymi zasadami NSK State in Time takimi jak równe szanse bez względu na pochodzenie etniczne czy narodowe, orientację seksualną czy zapatrywania religijne będą mogły stać się jego obywatelami. W Łaźni zobaczymy ponadto dokumentację najważniejszych prac IRWIN, takich jak cykl „Transcentrala, Nowy Jork, Moskwa, Lublana”.


Podczas wernisażu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, na którym będą obecni również artyści.


IRWIN. Planting Seeds
13.05-17.07.2016
Wernisaż:13.05.2016 (piątek), godz. 18.00
CSW Łaźnia 1, Gdańsk, Jaskółcza 1
Kuratorki: Julia Draganović i Claudia Löffelholz, LaRete Art Projects

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska 2016” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

PATRONI / PARTNERZY