Wystawa GZMG w Kaliningradzie

13 czerwca projekty Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska zostaną zaprezentowane na wystawie SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ – WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIA CSW ŁAŹNIA w galerii Art Platform „Vorota” w Kaliningradzie. Wystawa jest realizowana przez NCCA Kaliningrad i CSW Łaźnia w ramach projektu „Bliski nieznajomy” współfinansowanego przez Unię Europejską.

W ramach wystawy prezentowanej w Art Platform „Vorota” chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami na polu sztuki w przestrzeni publicznej i przedstawić zarówno najciekawsze realizacje ostatnich lat, jak i nagrodzone dzieła sztuki oczekujące na pojawienie się na terenie dzielnicy Dolne Miasto w najbliższych latach.

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia jest animatorem projektów, które wpisują się w szerszy zakres prac, mających na celu rewitalizację dzielnic Dolne Miasto i Nowy Port – obszarów pełnych niepowtarzalnych zabytków, lecz odizolowanych od centrum i zdegradowanych. Program „Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska” jest przewidziany jako założenie wieloletnie i ma służyć powstaniu trwałej kolekcji dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej oraz realizacji serii działań artystycznych, interwencji, koncertów, a także szeroko pojętych działań edukacyjnych. Przestrzeń miejska zagospodarowywana jest przez lata, a dzieła sztuki wybierane w ramach regularnie ogłaszanych, zamkniętych, międzynarodowych konkursów. Podejmowane działania mają przyczynić się do zmiany charakteru dzielnicy, w której instytucja jest zlokalizowana, zachęcenia osób z zewnątrz do odwiedzenia jej.

Wystawa jest realizowana w ramach projektu “Bliski nieznajomy: promocja wzajemnego zrozumienia pomiędzy mieszkańcami Gdańska, Kaliningradu i Kłajpedy poprzez umożliwienie wymiany w dziedzinie współczesnej sztuki i kultury”. Program jest współfinansowany przez Unię Europejską.

SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ – WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIA CSW ŁAŹNIA

Adres: Art Platform „Vorota”, Kaliningrad, Litovsky Val, 61
Data: 13 – 29 czerwca 2014
Data wernisażu: 13 czerwca 2014
Kuratorka: Anna Szynwelska

poster_625px

01-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt-sm

02-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt_sm

04-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt-sm

07-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt_sm

10-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt_sm

08-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt-sm

11-Sztuka w przestrzeni publicznej_fot.M.Zygmunt_sm

PATRONI / PARTNERZY