Warsztaty SPACEFEST! w Nowym Porcie

W pierwszych dniach grudnia w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia odbędą się czterodniowe warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy. Artyści zainspirowani otoczeniem i atmosferą Nowego Portu skomponują unikalny materiał muzyczny, który następnie zostanie wykonany na żywo podczas koncertu w Gdańsku. Głównym prowadzącym w tym roku będzie Mark Gardener, wokalista i gitarzysta legendarnej grupy Ride.

Podobnie jak w latach poprzednich, program warsztatów będzie koordynowany i współtworzony przez słynnego saksofonistę Raya Dickaty (ex-Spiritualized) oraz trójmiejskiego muzyka Karola Schwarz (KSAS) kierującego wydawnictwem Nasiono Records. Do udziału w warsztatach zaproszonych zostanie 7 muzyków z Polski i zagranicy. Będą to zarówno artyści rozpoczynający karierę muzyczną, jak i wykonawcy z większym doświadczeniem.
Głównym założeniem warsztatów jest stworzenie międzynarodowego kolektywu instrumentalnego Pure Phase Ensemble i wspólne skomponowanie materiału muzycznego, który zostanie zaprezentowany publiczności na koncercie w ramach festiwalu SpaceFest!, zarejestrowany, a następnie opublikowany na płycie CD.Poprzez improwizacje warsztatowe muzycy stworzą wspólną wizję artystyczną, której efektem będzie seria niepowtarzalnych utworów.

Realizowany przez CSW Łaźnia i Stowarzyszenie Nasiono projekt „SpaceFest!” udowadnia, że działania muzyczne powinny nie tylko zapewniać przelotną rozrywkę, ale też rozwijać, integrować, przenikać się z działaniami plastycznymi i performerskimi oraz stwarzać warunki do wymiany doświadczeń między młodymi i doświadczonymi twórcami. Z kolei lokalizacja warsztatów i koncertów na terenie Dolnego Miasta czy Nowego Portu przyczynia się do ożywienia tego terenu, aktywizacji mieszkańców, uatrakcyjnienia kulturalnego dla osób spoza tej dzielnicy, a nawet spoza Gdańska. Osoby biorące udział w projekcie jednocześnie zapoznają się z działaniami artystycznymi CSW Łaźnia oraz z obszarem rewitalizowanej dzielnicy.

24a-615px

01a_615

05a_615

06a_615

fot. Paweł Jóźwiak

SpaceFest! jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Klubem Żak i przy wsparciu Miasta Gdańska. Warsztaty realizowane są przez CSW Łaźnia w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska dofinansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONI / PARTNERZY