PURE PHASE ENSEMBLE 3 i LAETITIA SADIER na Dolnym Mieście

Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenie z cyklu DOLNE MIASTO NA ŻYWO – tym razem wyjątkowo w połowie tygodnia (w środę, 20.08) i w bardziej rozbudowanym składzie. Wystąpi dla nas dziesięcioosobowa, międzynarodowa grupa Pure Phase Ensemble 3 wraz z legendarną wokalistką zespołu Stereolab – Laetitią Sadier. Koncert PPE3 poprzedzi występ grupy Natalie and The Loners.

To jedyna okazja, żeby posłuchać tych składów w Trójmieście, w tak pięknej atmosferze, niecodziennych okolicznościach przyrody i do tego za darmo! Koncert odbędzie się w istotnym punkcie Dolnego Miasta, na placu między ulicą Toruńską, Jałmużniczą i Kamienna Grobla, zaraz obok budynku Fabryki Batycki i nieopodal brzegu kanału Motławy. Miejsce to pełni rolę boiska, gdzie można pograć w piłkę nożną lub ping-ponga (na stole zmontowanym przez mieszkańców dzielnicy), punktu spotkań, zielonej przestrzeni, gdzie można przysiąść na murku piaskownicy w cieniu drzew i napić się napoju zakupionego w pobliskim sklepie. Doskonała przestrzeń na koncert i inne wydarzenia kulturalne.

PPE i Nathalie zdjęcie w tle_625px

PURE PHASE ENSEMBLE 3 + LAETITIA SADIER (STEREOLAB)
PPE 3 to międzynarodowy, shoegaze’owy kolektyw instrumentalny stworzony specjalnie na potrzeby festiwalu SpaceFest! organizowanego przez Stowarzyszenie Nasiono i CSW Łaźnia. Grupa muzyków z Polski i zagranicy spotkała się na warsztatach na początku grudnia 2013, aby wspólnie stworzyć materiał muzyczny, który następnie został zaprezentowany publiczności na koncercie podczas festiwalu. W składzie Pure Phase Ensemble 3 zagrali: Laetitia Sadier (Stereolab), Ray Dickaty (Solar Fire Trio, ex-Spiritualized), Małgorzata Penkalla (Enchanted Hunters), Magdalena Gajdzica (Enchanted Hunters), Joanna Kuźma (Asia i Koty), Jarosław Marciszewski (Popsysze), Jakub Świątek (Popsysze), Sławek Draczyński (Popsysze), Jakub Kozak (The Esthetics) i Karol Schwarz (KSAS).
20 i 21 sierpnia 2014 muzycy spotkają się ponownie w pełnym składzie, aby zagrać 2 koncerty (jeden w Gdańsku, a drugi w Warszawie) promujące płytę „Pure Phase Ensemble 3 Live at SpaceFest!”.

PPE3_concert_fot.Paweł Jóźwiak-625px

NATHALIE AND THE LONERS
To solowy projekt Natalii Fiedorczuk, jednego z najbardziej intrygujących kobiecych wokali w polskiej alternatywie. Natalia zadebiutowała w 2009 roku płytą „Go, Dare” (Ampersand). Nathalie And The Loners to oddech od pióropuszy na głowie i doczepianych wąsów oraz ukłon w stronę wrażliwości i melodii. Kompozycje, w których żaden dźwięk nie jest przypadkowy, grają na najbardziej czułych strunach rozmarzonych pań i zamyślonych panów. Głos Natalii można usłyszeć na nagraniach takich zespołów jak Cieślak i Księżniczki (2010), Sublim (2010), Orchid („Driving With A Hand Brake On”, 2009), czy Happy Pills („Retrosexual”, 2010). Artystka jest autorką muzyki do sztuk wystawianych na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, a jej felietony można regularnie czytać na portalu T-Mobile Music. Druga solowa płyta ukazała się w 2012 roku nakładem Anteny Krzyku i nosi tytuł „On Being Sane (In Insane Places)”.

NathalieAndTheLoners_625px

Koncerty PURE PHASE ENSEMBLE 3 + LAETITA SADIER oraz NATHALIE AND THE LONERS

20 sierpnia, godz. 20:00
Miejsce: Dolne Miasto, Plac między ul. Toruńską, Jałmużniczą i Kamienna Grobla (obok Fabryki Batycki)
Wstęp wolny

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONI / PARTNERZY