Opowieści z BASTIONÓW i koncert PETERA J. BIRCHA

W sobotę 26 lipca zapraszamy na kolejną odsłonę cykli DOLNE MIASTO MÓWI oraz DOLNE MIASTO NA ŻYWO. Najpierw będziemy mieli szansę poznać od podszewki okolice bastionów i malownicze, acz trochę zapomniane rejony dzielnicy Olszynka. Po wędrówce zapraszamy na koncert akustyczny Petera J. Bircha.

Lipiec to wakacje, a jeśli wakacje, to ich nieodzowny element – wycieczki! Tym razem spacerować będziemy z naszą charyzmatyczną przewodniczką – Karoliną Pochwatką – po bastionach, czyli dawnych gdańskich umocnieniach, które chroniły miasto od strony południowej, ale nie tylko. Jeśli tylko pogoda dopisze, dojdziemy też na Olszynkę, żeby zobaczyć to co pozostało z dawnego dworu olszyńskiego, a także niepowtarzalne osiedle domków holenderskich. Jednak nie ma co się oszukiwać, przede wszystkim mamy zamiar miło spędzić czas, więc weźcie ze sobą nie tylko wygodne obuwie, ale także paletki do badmintona, skakanki, boule, kocyki i piknikowe koszyki, a także wszystko inne co pozwoli miło spędzić czas w tym jakże zielonym, a jednak ciut zapomnianym zakątku Gdańska. Zbiórka jak zawsze o godzinie 18:00, na podwórku Łaźni.

Peter-J-Birch-fot-Klaudia-Zych_dolne_miasto_na_zywo_625px

Z kolei o godz. 20:00 koncert zagra Peter J. Birch – „nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell”. Artysta kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki nagrał chłopak, który ma dwadzieścia parę lat. – dodaje Robert Sankowski w „Gazecie Wyborczej”. Polska, Dania, Czechy, Belgia, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 270 koncertów, a ma raptem 23 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. Aktualnie promuje swój debiutancki, wydany w 2013 roku album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Wiosną 2014 roku wydaje nowy album.

DOLNE MIASTO MÓWI: Opowieści z bastionów
Czas: godz. 18:00 – 20:00
Miejsce: Dolne Miasto i Olszynka / Zbiórka na podwórku CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

DOLNE MIASTO NA ŻYWO: Koncert Petera J. Bircha
Czas: godz. 20:00 – 21:00
Miejsce: Podwórko CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONI / PARTNERZY