MIASTO MÓWI – wędrówki z Karoliną Pochwatką

Niecodzienny spacer po Gdańsku w towarzystwie przewodniczki, która zna najskrytsze tajemnice tego miasta, to świetna alternatywa dla rutynowych przechadzek. Co kryją w sobie poszczególne dzielnice, jakie historie są z nimi związane? Zapraszamy na wędrówki z Karoliną Pochwatką z cyklu Miasto Mówi.

Głównym celem wędrówek jest zapoznanie z leżącymi poza powszechnym obszarem zainteresowań dzielnicami Gdańska. Projekt skierowany jest do lokalnych mieszkańców, jak i do osób z zewnątrz. Poprzez wędrówki będzie można zapoznać się z historią danej dzielnicy oraz wspólnie odkrywać te leżące na uboczu rejony Gdańska.

Główny nacisk zostanie położony na Dolne Miasto i Nowy Port, oraz dzielnice z nimi sąsiadujące. Miejsca te, pomimo ciekawej historii, uznawane są za dzielnice „trudne”, niebezpieczne, okrytą złą sławą. Poprzez serię wycieczek z przewodnikiem, podczas których nie tylko zostanie zaprezentowana historyczna przeszłość, ale także urokliwe zakamarki dzielnic, postaramy się zmienić ich wizerunek, zainteresować, zwrócić na nie uwagę, poszerzyć wiedzę na ich temat. Program każdej z wędrówek opracowany będzie przez Karolinę Pochwatkę, charyzmatyczną przewodniczką, która zna najciekawsze zakamarki Gdańska, jak i historie oraz anegdoty z nimi związane. Wędrówki będą odbywać się od maja do września.


Przewodniczka: Karolina Pochwatka

Terminy spacerów – Miasto mówi:

19 czerwca – Nowy Port (godz. 19:00 – zbiórka przy placu przy ul. Starowiślnej, obok namiotu informacyjnego)

11 lipca – Dolne Miasto (godz. 17:00 – zbiórka przed CSW Łaźnia, róg ulicy Jaskółczej i Śluzy

25 lipca – Biskupia Górka

15 sierpnia – Nowy Port

5 września – Orunia Dolna UWAGA! W ZWIĄZKU Z CHOROBĄ TERMIN WYCIECZKI ULEGNIE ZMIANIE. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

19 września – Wrzeszcz Górny UWAGA! W ZWIĄZKU Z CHOROBĄ TERMIN WYCIECZKI ULEGNIE ZMIANIE. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

UWAGA: Miejsca oraz godziny zbiórek będą podawane sukcesywnie.

www

ww

w


Projekt realizowany w ramach GALERII ZEWNĘTRZNEJ MIASTA GDAŃSKA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PATRONI / PARTNERZY