LILLY HATES ROSES na zamknięcie sezonu DOLNEGO MIASTA NA ŻYWO i kolejna wędrówka

W piątek 29 sierpnia odbędzie się ostanie w tym sezonie wydarzenie z cyklu DOLNE MIASTO NA ŻYWO. Na podwórku CSW Łaźnia, pomiędzy dolnomiejskimi kamienicami o godz. 20:00 wystąpi duet LILLY HATES ROSES. Z kolei o godz. 18:00 będzie można wybrać się w kolejną wędrówkę w ramach projektu DOLNE MIASTO MÓWI.

Podczas kolejnej odsłony „Dolne Miasto Mówi” skierujemy się w kierunku północnym i zwiedzimy tereny, których do tej pory nie odwiedzaliśmy: okolice ulicy Królikarnia, a później jeszcze dalej w kierunku ulicy Chłodnej, by finalnie przejść na drugą stronę Podwala Przedmiejskiego i obejrzeć kompleks dawnych koszarów, a obecnie Akademii Muzycznej przy ulicy Łąkowej. A to dopiero początek! Później zagłębimy się w sąsiednią dzielnicę – Długie Ogrody – która przez stulecia pełniła podobną funkcję, co Dolne Miasto: zaplecza żywieniowego, po którym do tej pory pozostała tylko nazwa – Ogrody właśnie. Podczas spaceru zobaczymy kościół św. Barbary, dawne kino Piast i pięknie zdobiony zarząd rzeźni miejskich, który od lat zaniedbywany chyli się ku upadkowi, więc to przypuszczalnie jeden z ostatnich momentów, by go zobaczyć. A na zakończenie, jeśli pogoda i czas pozwolą, dotrzemy na ulicę Pułkownika Jana Dziewanowskiego, jedną z najładniejszych w Gdańsku, a jednocześnie dość zapomnianą. Zatem – spędźcie ostatnie chwile wakacji z nami!

IMG_9470_625px

Koncert duetu LILLY HATES ROSES będzie doskonałym zwieńczeniem tegorocznego cyklu DOLNE MIASTO NA ŻYWO. Ich muzyka osadzona w indie-folku połączonym z awangardową elektroniką i melancholijnymi, osobistymi tekstami brzmi równi dobrze w kameralnych klubach, jak i w otwartej przestrzeni. Premiera płyty zespołu „Someting to Happen” miała miejsce 30 lipca 2013, a za nimi już debiut na falach amerykańskiego eteru w kultowej stacji radiowej KEXP. Singiel „Youth” wzięła na warsztat Sarah Blackwood – autorka słynnych coverów. Wielki świat bardzo szybko zainteresował się Lilly Hates Roses. Bardzo entuzjastycznie i ciepło zostali przyjęci na Openerze oraz Slot Art Festival. W ramach jesiennej trasy promującej debiutancki album zagrali 25 koncertów w Polsce i Niemczech. Na swej ostatniej trasie mieli okazje zaprezentować się w Irlandii. Wiosną 2014 zespół rusza w trasę koncertową na Islandię, gdzie zrealizuje krótki film dokumentalny. Album wyprodukował Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Płyta nagrana analogowo na „setkę” Za sam mastering odpowiedzialny jest Smolik. Coś dla fanów Bon Iver, Low czy The XX .

Lilly_625px

Lato dobiega końca i tak samo Galeria Zewnętrzna powoli kończy poszczególne cykle tegorocznych wydarzeń realizowanych w przestrzeni publicznej. Mieliśmy okazję wspólnie odkryć wiele interesujących i malowniczych zakątków Dolnego Miasta i zaprosić do udziału w wydarzeniach realizowanych w obrębie Dolnego Miasta liczną grupę osób aktywnie uczestniczących w akcjach artystycznych, turystów, jak i zainteresować i zaprosić do włączenia się do naszych działań mieszkańców dzielnicy w każdym przedziale wiekowym – od najmłodszych po seniorów.

DOLNE MIASTO MÓWI: Dolne bawi
Czas: Piątek 29.08.2014, godz. 18:00 – 20:00
Miejsce: Dolne Miasto / Zbiórka na podwórku CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

DOLNE MIASTO NA ŻYWO: Koncert Lilly Hates Roses
Czas: Piątek 29.08.2014, godz. 20:00 – 21:00
Miejsce: Podwórko CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

Lily hates roses zdjęcie w tle_baner-625px

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONI / PARTNERZY