Kolejne warsztaty SPACEFEST! w Nowym Porcie

Od 29 listopada do 3 grudnia w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia w Nowym Porcie odbyła się kolejna edycja warsztatów dla muzyków z Polski i zagranicy organizowana we współpracy z gdańskim Stowarzyszeniem Nasiono. Artyści zainspirowani otoczeniem i atmosferą dzielnicy skomponowali unikalny materiał muzyczny, który następnie został wykonany na żywo podczas koncertu w Gdańsku.

Głównym prowadzącym warsztatowego kolektywu muzycznego o nazwie Pure Phase Ensemble był Hugo Race z Australii. Podobnie jak w latach poprzednich, program warsztatów był koordynowany i współtworzony przez trójmiejskiego muzyka Karola Schwarz (KSAS) kierującego wydawnictwem Nasiono Records. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali młodzi muzycy z Polski, zarówno uzdolnieni artyści rozpoczynający karierę muzyczną, jak i wykonawcy z większym doświadczeniem. W składzie znaleźli się: Adrian Kondratowicz (Ze Velocipedes) – perkusja, Przemysław Bartoś (Ze Velocipedes, The Fruitcakes) – gitara basowa, Paweł Swiernalis (Lord & The Liar) – gitara, śpiew, Mateusz Franczak (Daktari) – saksofon, Marta Tykarska (C4030) – trąbka, Michał Peschke (C4030) – perkusjonalia. Głównym prowadzącym był australijski wokalista i gitarzysta Hugo Race znany z takich zespołów jak The Bad Seeds czy The True Spirit.

Kolektyw ten, poprzez improwizacje warsztatowe, wspólnie skomponował ponad 70 min. materiału muzycznego, który został zaprezentowany publiczności na koncercie podczas festiwalu SpaceFest w Klubie Żak 5 grudnia 2015 roku. Materiał wykonany na żywo podczas koncertu został zarejestrowany w celu opublikowania na płycie CD w 2016 roku (płyta będzie wykorzystana do promowania warsztatów i festiwalu SpaceFest!).

_PAW5967a_615px

Realizowany przez CSW Łaźnia i Stowarzyszenie Nasiono projekt „SpaceFest!” udowadnia, że działania muzyczne powinny nie tylko zapewniać przelotną rozrywkę, ale też rozwijać, integrować, przenikać się z działaniami plastycznymi i performerskimi oraz stwarzać warunki do wymiany doświadczeń między młodymi i doświadczonymi twórcami. Z kolei lokalizacja warsztatów i koncertów na terenie Dolnego Miasta czy Nowego Portu przyczynia się do ożywienia tego terenu, aktywizacji mieszkańców, uatrakcyjnienia kulturalnego dla osób spoza tej dzielnicy, a nawet spoza Gdańska. Osoby biorące udział w projekcie jednocześnie zapoznają się z działaniami artystycznymi CSW Łaźnia oraz z obszarem rewitalizowanej dzielnicy.

_PAW5950a_615px

_PAW6148a-615px

_PAW5971a-615px

_PAW5987a_615px

_PAW6013a-615px

_PAW6054a-615px

_PAW6103a-615px

_PAW6155a_615px

_PAW6265a_615px
fot. Paweł Jóźwiak

SpaceFest! jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Klubem Żak i przy wsparciu Miasta Gdańska. Warsztaty realizowane są przez CSW Łaźnia w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska dofinansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONI / PARTNERZY