INAUGURACJA „NIEWIDZIALNEJ BRAMY” I POCZĄTEK SEZONU WARSZTATOWEGO AUTOART W LKW GALLERY

Oficjalna inauguracja i włączenie do programu wydarzeń artystycznych realizowanych w ramach „Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska” instalacji „Niewidzialna brama” wg projektu grupy Front Studio z Nowego Jorku. Jest to kolejne dzieło (ale i nie ostatnie), obok studia LKW Gallery, wpisane w przestrzeń wiaduktu przy ul. Szopy.

Praca wyróżniona w I edycji konkursu GZMG, ze względu na udaną próbę zniwelowania podziału między Starym a Dolnym Miastem, stanowi swoiste zniesienie bariery fizycznej, a jednocześnie przez swą formę, jest charakterystyczna materiałowo dla architektury minimalistycznej.

Pokrycie część wiaduktu okładziną stalową w formie luster fizycznie i metaforycznie rozświetla przestrzeń pod wiaduktem, jest jej poszerzeniem. Instalacja sama w sobie jest zaskakująca, a jej lokalizacja zachęci turystów do pokonania „nieistniejącej” bariery i zwiedzenia Dolnego Miasta.
Tego samego dnia CSW Łaźnia zaprasza także dzieci i młodzież na rozpoczęcie półrocznego projektu edukacyjno-artystycznego AutoArt odbywającego się w LKW Gallery. Podczas festynu inauguracyjnego studio warsztatowe w zakleszczonym pod wiaduktem tirze po raz pierwszy w tym sezonie zamieni się w ciężarówkę tętniącą życiem. W ramach bloku zajęć dla młodszych uczestników (godz. 12:00-16:00) zaproponujemy serię gier i zabaw edukacyjnych, rozwiniemy serię działań plastycznych, a Yen Ha i Michi Yanagishita z grupy Front Studio poprowadzą warsztaty architektoniczne.

14.05.2010, godz. 12:00-16:00
Kurator: Jadwiga Charzyńska
Koordynacja: Anna Szynwelska

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie: www.laznia.pl.

PATRONI / PARTNERZY