Inauguracja I MIÓD NA GŁOGU ROŚNIE Thorstena Goldberga

Instalacja artystyczna I MIÓD NA GŁOGU ROŚNIE powstała w ramach programu Południowy Bałtyk w wyniku realizacji projektu o akronimie WEBSR2 – the Upgrade, w którym uczestniczyli partnerzy z Polski, Niemiec i Szwecji. Celem projektu było stworzenie obiektów artystycznych promujących energetykę wiatrową w trzech miastach: Kalmarze, Rostoku i Gdańsku.

Uroczystość stanowi również okazję do spotkania z artystą Thorstenem Goldbergiem – twórcą instalacji, jak i autorem pracy wyróżnionej w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska w 2011 roku zatytułowanej Zjawisko. Na ceremonii inauguracyjnej w Parku Nadmorskim im Ronalda Reagana w Gdańsku w czwartek 13 czerwca 2013 będą też obecni reprezentanci partnerów projektu WEBS2 – the Upgrade.

I MIÓD NA GŁOGU ROŚNIE z jednej strony odnosi się w żartobliwy sposób do mitycznego bogactwa ziemi obiecanej, ale jednocześnie nawiązuje do możliwości i zasobów, jakie rzeczywiście daje nam natura – m.in. w postaci energii wiatrowej, którą wytwarza praca Goldberga. Tak więc instalacja ta będzie pełnić funkcje estetyczne, zachęci przechodniów do poświęcenia chwili na odczytanie hasła tworzonego przez poruszające się litery i refleksję nad przekazem tej pracy, ale jednocześnie będzie źródłem energii np. dla latarni, która mogłaby oświetlać część Parku (ruchliwe literki to turbiny wiatrowe wytwarzające energię ekologiczną).

HoneyUponHawthorn_new-sm


W imieniu organizatorów zapraszamy na ceremonię inauguracyjną, która odbędzie się 13 czerwca 2013
o godzinie 11:00 w Parku Nadmorskim im Ronalda Reagana w Gdańsku
.
Do miejsca instalacji można dojść od ulicy Czarny Dwór, wejście B

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013
Koordynator projektu: Instytut Elektrotechniki Oddział w Gdańsku

PATRONI / PARTNERZY