Live in the City returns!

Po krótkiej, sezonowej przerwie, przywracamy do życia cykl Miasto na Żywo i wychodzimy z muzyką w przestrzeń Dolnego Miasta. Tradycyjnie pojawimy się na zielonych fortyfikacjach, nad brzegiem Opływu Motławy, przy kolorowym mostku na Olszynkę. Koncerty zagoszczą też na podwórku CSW Łaźnia przy ul. Jaskółczej 1.

Cykl Miasto na Żywo realizowany jest od 2013 roku. Ideą koncertów było usytuowanie ich w nietypowych lokalizacjach, na podwórkach, na łące, poza murami galerii i salek koncertowych. Do projektu zapraszani są artyści, których występy wzbudzą zainteresowanie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z innych części miasta lub turystów. Celem akcji jest stworzenie miejsc sprzyjających spotkaniom społeczności lokalnej, ożywienie Dolnego Miasta, przełamanie panujących stereotypów, przekonanie przypadkowych odbiorców do sztuki i muzyki współczesnej i zachęcenie ich do częstszego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych.

W 2018 roku, w ramach cyklu wystąpią:
Olbrzym i Kurdupel (19.05)*
Wczasy (14.07)* 
Kwiaty (11.08)
Sorja Morja (18.08)
Królestwo (25.08)

Wszystkie koncerty zaczynają się o 19:00.
Miejsce: na podwórku CSW Łaźnia* i na brzegu Opływu Motławy, przy mostku na Olszynkę (przedłużenie ul. Kurzej).
WSTĘP WOLNY!

W ramach projektu: Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska

 

OLBRZYM I KURDUPEL / 19.05.2018

olbrzymikurdupel

Jak brzmi swobodna improwizacja po przeszło dekadzie nieprzerwanej wspólnej pracy i koncertowania?
Zapraszamy na koncert duetu, który w swoim dorobku artystycznym posiada pięć płyt, niezliczone recenzje w kraju i poza jego granicami oraz setki koncertów klubowych.
​Olbrzym i kurdupel – to duet improwizatorów Marcin Bożek i Tomek Gadecki. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach na których wyświetlane są wizualizacje.
https://www.facebook.com/olbrzymi.kurdupel.9

 

WCZASY / 14.07.2018

Zawody - okładka (prostokąt, fot. Jarema Drozdowicz)-sm-625px

Wczasy to duet, który tworzą Bartłomiej Maczaluk (ur. 1984, pochodzący z Gorzowa Wlkp.) i Jakub Żwirełło (ur. 1991, pochodzący z Olsztyna). Spotkali się w Poznaniu i tam zaczęli razem grać. Brzmienie Wczasów opiera się obecnie na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synth-popu, a kompozycje przybierają zazwyczaj zwięzłe piosenkowe formy.
Debiutancki album długogrający nosi nazwę “Zawody”. “Zawody” to słowo klucz -płyta opowiada o zawodnikach codzienności, ich marzeniach, obawach, uczuciach, stosunku do pracy zawodowej, o ich zawodach życiowych i miłosnych, a także o zawodach sportowych, w których się nie wygrywa.

 

KWIATY / 11.08.2018 koncert odwołany

Kwiaty_doki-625px

Zespół Kwiaty został założony w Gdańsku w 2016 roku przez czwórkę całkiem wesołych przyjaciół.
Grupa gra autorskie piosenki, wykonywane w języku polskim. Ich muzyka to połączenie indie-rocka, muzyki psychodelicznej, shoegaze oraz inspiracji rodem z serialu Twin Peaks. Kwiaty oscylują na pograniczu gatunków, tworząc wciągające piosenki, czasem zahaczając o bardziej dynamiczne elementy, zakorzenione w muzyce punk rockowej. Teksty piosenek są u Kwiatów nie tylko tłem dla muzyki, a stanowią ważną część każdej kilkuminutowej historii. Zespół nagrał już materiał na debiutancką płytę i z niecierpliwością oczekuje jej wydania. W skład zespołu wchodzą: Maja Andrzejewska (wokal), Kajetan Krzemieniewski (gitara), Wojciech Chroboczyński (gitara basowa) i Jacek Frąś (perkusja).
https://www.facebook.com/zespol.kwiaty/

 

SORJA MORJA / 18.08.2018 koncert odwołany

SONY DSC

Sorja Morja to projekt muzyczny założony przez Ewę Sadowską i Szymona Lechowicza w 2013 roku. Przez kilka pierwszych lat duet pracował korespondencyjnie i publikował synth-popowe single. W 2017 roku nakładem Thin Man Records ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Sorja”, na którym grupa zaprezentowała nowe, oparte na gitarach brzmienie inspirowane minimalistycznym post-punkiem i ścieżkami dźwiękowymi gier jRPG. Za produkcję płyty odpowiedzialny był Michał Kupicz.
Tuż po debiucie płytowym do grupy na stałe dołączyła Małgorzata Penkalla znana z grupy Enchanted Hunters. Obecnie jako trio Sorja Morja dużo koncertuje i pracuje nad materiałem na kolejne wydawnictwo.
https://www.facebook.com/SorjaMorja/

 

KRÓLESTWO / 25.08.2018 koncert odwołany

foto_pawel_jozwiak-625px

Królestwo to uformowana w 2016 grupa muzyczna w skład której wchodzą muzycy takich grup jak 1926, Dule Tree, Alterton. Zespół eksploruje obszary z pogranicza math – noise – post rocka i yassu tworząc minimalistyczne, repetytywne struktury muzyczne.
Skład: Paweł Rucki – drums, Sebastian Goertz – bass, Max Białystok – guitar.
https://www.facebook.com/krolestwoband/

PATRONS / PARTNERS