Dolne Miasto na Żywo: ENCHANTED HUNTERS

W letni, ciepły wieczór 9 sierpnia na podwórku CSW Łaźnia, na kolejnym wydarzeniu z cyklu Dolne Miasto na Żywo, szczególnie dopisała publiczność. Stało się to za sprawą pięknej muzyki zespołu Enchanted Hunters. W ich dokonaniach można dosłuchać się elementów dream-popu, dream-folku, americany.

Na pierwszy rzut oka w Enchanted Hunters dominuje w kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i cymbałków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat ’90. Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w nietypowych miejscach. Ten trójmiejski zespół został założony przez Małgorzatę Penkallę, a w jego skład wchodzą również Magdalena Gajdzica i Patryk Zieliniewicz.

DOLNE MIASTO NA ŻYWO: W ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańsk, w sezonie letnim, proponujemy serię wydarzeń muzycznych zrealizowanych w przestrzeni Dolnego Miasta, w nietypowych lokalizacjach, na podwórkach, poza murami galerii. Zapraszamy artystów sceny alternatywnej, elektronicznej, awangardowej, których występy wzbudzą zainteresowanie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z innych części miasta lub osób odwiedzających Gdańsk w sezonie letnim. Chcemy stworzyć miejsca sprzyjające spotkaniom społeczności lokalnej oraz „oswoić” osoby z zewnątrz z tą niezwykłą przestrzenią, zachęcić do częstszego jej odwiedzania i przełamać panujące stereotypy na temat Dolnego Miasta jako niebezpiecznego, niedostępnego, nieatrakcyjnego kulturalnie. Celem projektu jest ożywić tę dzielnicę muzyką na żywo.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje

02_600

04_600

08_600

10_600

21_600

35_600

37_600

38_600

40_600

42_600

43_600

44_600

45_600

46_600

PATRONI / PARTNERZY